Zkušenosti s Angel Hostingem (stať poetická)

Milé děti. Dnes vám povím příběh našeho soužití s cloudovým virtuálním hostingem Angel Hosting. Za dávných časů na něm býval i tento miniblogís – ale časy se mění a o náhody není nouze, takže nakonec je všechno jinak. Proč a jak? Podělím se s vám o něco z bohaté ošatky mých zkušeností s tou firmou a možná pochopíte, proč se tak stalo.

Psal se rok 20010 a já byl mladým nadějným blogerem. Návštěvnost mi na webech rostla a tak jsem začínal řešit, zda mají mé webíky a další výtvory roztodivné i nějaký ten pohodový ping a rychlost načítání z končin nacházejících se v české roklině. Využíval jsem tehdá pohodového multihostingu za pár dolarů, jež se Hostgator zeve. Aj, na jednom webíku už ani tento hosting nestíhal a ani cachovací plugin toto nepořešíval – tož nebylo zbytí a padlo rozhodnutí: přestěhujmež se s naším webovým materiálem do Čech, do matičky Prahy, a tak jsem vzal svých pár sql skriptů a něco toho ftp materiálu a táhl je na nový, progresivní a levný Angel Hosting. Zprvu byla situace růžová. Server stíhal, konfigurace příjemná a vcelku jednoduchá, navýšení paměti tažením myší jedné. Však co to. Výpadek. Ale což stane se, pokýval jsem chápavě hlavou a žil si na hostingu andělském i dále. Pak však výpadek další. Omluva. A jednoho dne jedna mailschránka u vedlejšího webu mrňavého záhadně zahlcena a zpožděno veškeré odesílání pošty, jež skrze php skripty se děje. Tož problém toto již byl značný, neb pár webů i na objednádky určených, tj. shopů elektronických jsem tam míval. Ha, podporo, raď!

Slibuje půl dne po dotazu emailovém, slibuje že za litřík na hodinku mrknó a spravé to. To však hrabu v tom se a hrabu a tuším, že řešení navrhované toto as nespraví. Pak nacházím schránku tu hacknutou, ruším ji a na jiný hosting celou doménu postiženou radš sunu. Po pár měsících dorazil imail, kde vedení Angela dušuje se, že problémy s emailu konečně vyřešeny. Tož pohoda.

Pak informatórium jednoho slunného srpnového dne: Buďtěž v poklidu zákazníci naši milí, jen na půl hodinky servříček vypneme, jen co to spravíme, hned vše zas nahodíme. Vypadne tedy vše, tak jak muži pravili. Vypadne a hodina pryč je. Plyne noc. Plyne den. Až dalšího dne při smrákání monitoring hlásí mi můj, že konečně zase vše v cajku jest. Tož nasere totoť trošku, mno ni? Ale budiž, oprava zřejmě protáhla se, pokynu chápavě hlavou a dál používám služeb hostinného Angela.

Vše ale změnilo se jednoho temného podzimního večera. Byl temný říjen, pošmourný čas. A vypadl naprosto zmizel večera jednoho server celý můj virtuální milovaný, administrace ho neznala a začalo zlo býti, aj jaké zlo. Druhý den email píše mi: fyzické poškození disku i záloh, zákazníku jste v perdeli, snad se to spraví – ale což, měsíc zadarmo vám dáme, za to ako jsme to podělali tuť. Uběhl den. Druhý. Třetí. Čtrtý. Pátého dne výpadku podpora telefonní hlásí, že už disk opraven jest a za půl hodinečky přednostně odbaví mě a server můj do života vrátí. Co však nestane se – toho večera zmizí z internetu i domovská stránka hostitele tohoto, stejně jak veškerenstvo webů u něj hostujících. Uběhl den šestý a podopora přestává reagovati. Až týden po havárii v ten samý čas, náhle zjeví se odpoved na dotaz dva dny starý a že weby zase mé k životu navrátily se praví.

V tu minutu zapínám phpmyadmin, ftp žhavím a na tento server k Wedosu mířím. Bylo to pěkné, ale bylo toho dost. Multihosting u Wedosu, okamžitá podpora a kamera kde vidět jest, zda server náhodou nehoří, staly se tím, co Angelhostingu dříve tak spokojeného zákazníka odnesly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *